ניתוח ביקורי גולשים באתר

טעינת התוכן לתוך האתר הוא רק השלב הראשון בתהליך הארוך של בניית האתר וקידומו. קידום אתרים ברשת הוא מאמץ ממושך שכולל בעצמו שלבים רבים, החל מבניית אתרים נכונה , המשך ברישומו באינדקסים של הפורטלים החשובים ושל מנועי החיפוש, עבור דרך זיהוי מילות החיפוש וביטויי החיפוש שישמשו כמילות מפתח לתכנים שבאתר, וכלה במעקב שוטף אחר ביצועי האתר. מעקב שוטף זה, שחשוב מאין כמוהו לקידום מעמדו של האתר ולשיפור האפקטיביות שלו, מבוסס על כלים שמספקים נתונים סטטיסטיים על האתר ועל ביצועיו.

הנתונים הסטטיסטיים החשובים ביותר, שמספקים תמונה טובה ומאפשרים הבנה של דפוסי השימוש באתר, הם:
- כניסות – מה כמות הכניסות (יומית, שבועית, חודשית) לאתר. בנושא הכניסות בודקים לא רק את מספרן, אלא גם את מקורן – מהיכן הגיעו הגולשים. קיימת חשיבות מרובה להבנה של מקור הכניסות, על-מנת לחזק את אותם המקורות (קישורים, באנרים, מנועי חיפוש וכו') שמספקים לאתר גולשים "טובים", דהיינו גולשים שמעוניינים בתכני האתר או אף מבצעים בו פעולות (רכישה, רישום וכדומה).
- נקודות כניסה ויציאה – מי הם הדפים אליהם נכנסים ובהם שוהים, ומי הם הדפים ש"מבריחים" את הגולשים מן האתר. זיהוי טוב של נקודות אלו יסייע בשיפור הפונקציונליות והאטרקטיביות של האתר. חשוב גם לזהות על איזה קישורים לחצו הגולשים בתוך האתר, קישורים שהעבירו אותם למקום אחר.
- מילות/ביטויי החיפוש – מה מקלידים הגולשים במנוע החיפוש בחפשם שירות מסוים או אינפורמציה מסוימת, לאן הביאו אותם חיפושים אלו ועד כמה היו התוצאות רלוונטיות לחיפוש. לזיהוי נכון של מלים וביטויים אלו יש חשיבות מכרעת בקביעת התכנים שבאתר כחלק מתהליך קידומו במדרג תוצאות החיפוש.
- אופי השימוש – כמה זמן שהו הגולשים בכל דף, באיזה פונקציות או קישורים בחרו, לאן המשיכו, האם הגשימו את מטרת האתר (רכישה, רישום לשירות וכו'), האם ביקרו בדפים מסויימים פעמים רבות ומה היתה הסיבה לכך, ועוד.

נתונים סטטיסטיים חשובים אלו משמשים את החברות שמבצעות בניית אתרים וקידום אתרים. נתוני השימוש באתר מסייעים לחברות לתכנן ולבצע בניית אתרים טובים יותר שמושכים את הגולשים ומגשימים את מטרת האתר והעסק; נתוני הכניסה והיציאה משמשים את חברות בניית אתרים וקידומם לאופטימיזציה של הקישוריות אל האתר וממנו וליצירת מנגנוני Affiliation (ברית, חברות) עם אתרים אחרים לשם הגדרת קישורים צולבים בין האתרים; וזיהוי נכון של מילות החיפוש וביטויי החיפוש מסייע לחברות בניית אתרים וקידומם לצקת תכנים מתאימים באתרים, תכנים שמצד אחד יממשו את מטרת הגלישה, ומן הצד האחר יקדמו את מיקומו של האתר במדרג תוצאות החיפוש של מנועי החיפוש.

את הנתונים הסטטיסטיים הללו אוספים ומנתחים בעזרת תוכנות מיוחדות שנועדו לכך. חלק מתוכנות אלו הוא בתשלום – למשל התוכנות Clicktrack, HitsLink, Opentracker ועוד. גוגל, השחקנית הראשית בתחום, מספקת כדרכה שירות דומה ללא תשלום – שירות גוגל אנליטיק. קיימות תוכנות נוספות, אם ציבוריות ואם פרטיות, שמציעות ומנתחות סטטיסטיקות דומות בדגשים שונים. מומחיהן של חברות בניית אתרים וקידום אתרים יודעים כיצד לנצל את המידע הסטטיסטי שמפיקות התוכנות הללו.

 • מבצע לזמן מוגבל ל - 10 לקוחות בלבד

  בניית אתר - חינם
  קידום אתר - עם תשלום קבוע בעבור עלות המאמרים ותשלום משתנה המתחיל מ - 0 ש"ח בהתאם לתוצאות. (ניתן להעביר לנו מאמרים ולחסוך את התשלום בעבור עלות המאמרים)
   


 • נותרו 3 מקומות בלבד...
  השאירו פרטים והבטיחו
  את מקומכם

   

 
שם האתר
מלה
מיקום
 

שושי זוהר

תחפושות

1

 

לשכת החוקרים

חוקר פרטי

1

 

מיטייר

צמיגים בזול

1

 

דויטש גרופ

מכונות אריזה

1

 

קראוון ישראל

קראוון

1

 

דפוס עמל

נייר מכתבים

1

 

סרג'ו

לימוד עיצוב שיער

1

 

סוכות ירושלים

סכך לסוכה

1

 

לובלינר

מזנונים

1